П’ять простих кроків, щоб уникнути вигорання

З настанням осені дні стають коротшими, і енергія багатьох із нас потроху згасає, хоча вимоги до роботи і щоденних обов’язків залишаються високими. Як зберегти свій внутрішній баланс та не вигоріти у напруженому ритмі сучасного життя? Це питання турбує людей усіх вікових груп, гендерів та різного виду зайнятості. Ось кілька простих порад, як підтримати себе в тонусі та уникнути вигорання. Ми знаємо, що інколи важко дотримуватись цих порад, проте рекомендуємо принаймні спробувати втілити кілька з них.

1. Зосередьтеся на головному: сон, їжа, рух

Здоровий спосіб життя починається з основ: достатній сон, правильне харчування та фізична активність. Це справжні “трьох китів”, які підтримують наше фізичне та психічне здоров’я. Спорт, навіть прогулянка в лісі чи заняття йогою, здатні знизити рівень кортизолу, гормону стресу, що допомагає відчути себе спокійніше. Доктор Роуз Ебботт зазначає, що “люди, які часто гуляють на природі, мають стабільний рівень кортизолу, і це знижує стрес”. А щоб смачно поїсти, обирайте легкі й смачні рецепти із сайту https://jisty.com.ua, де регулярно перевіряються, додаються і оновлюються статті.   

2. Знайдіть “корисний стрес”

Стрес – не завжди погано, якщо його використовувати правильно. Тренер із психічного здоров’я Ентоні Маллаллі пояснює, що давні загрози, як-от шаблезубі тигри, давно зникли, але ми продовжуємо відчувати тривогу через дедлайни та робочі виклики. Навчіться свідомо справлятися з такими “дрібними стресами”. Наприклад, холодний душ чи дихальні вправи допоможуть вам налаштувати свою нервову систему на рівновагу. “Такий підхід дозволяє спокійно сприймати різні життєві ситуації,” – говорить Маллаллі. А от щоб ваша енергосистема не відчувала стресу, краще купити автоматичне введення резерву https://teclight.com.ua/avtomatichne-vvedenya-rezervu-avr  прилад, який моментально вмикатиме ваші системи енергонезалежності, як тільки відчує скачок напруги в централізованій електромережі. 

3. Встановлюйте чіткі межі

Чіткі межі в житті допомагають зберегти час та енергію для важливих справ. Установлення меж – це не тільки розмова про те, коли закінчується робочий день чи скільки часу ви можете провести за екраном, а й про особисту повагу до власного простору. Як пише терапевт Джо Санок, “коли ми чітко визначаємо власні межі, то краще дбаємо про себе, а це позитивно впливає на наше самопочуття”.

4. Визначте своє бачення успіху

Кожен розуміє успіх по-своєму: для когось це – міцна родина та підтримка друзів, для іншого – фінансове благополуччя чи кар’єрні здобутки. Головне – знайти своє бачення успіху та не зраджувати йому. Варто замислитися, чи дійсно ви прагнете “нового авто”, чи насправді ваше щастя – це стабільність та душевний спокій. Встановлюючи пріоритети, ви зможете сфокусувати свою енергію на тому, що дійсно має для вас значення.

5. Обирайте робоче середовище, де цінується добробут

Якщо на роботі постійно відчуваєте стрес, вигорання може стати звичним станом. Щоб уникнути подібних ситуацій, звертайте увагу на попереджувальні сигнали під час пошуку роботи. За словами Джоела Лалгі, ведучого подкасту “Recruiting is No Joke”, поганий початок співпраці може бути маркером небезпеки: недоладна комунікація, довготривалі інтерв’ю, нерішучість чи непідготовлені співбесіди – усе це ознаки робочої культури, що може призвести до вигорання.